Jak se starat o vodu?
Horko až k zbláznění mají aktuálně třeba v Itálii či ve Španělsku, kde slunce řádí mimořádně extrémně. Ovšem ani naše kotlina nebyla vynechána a rovněž i u nás s železnou pravidelností mívá v letních měsících tropické dny. Tak to bylo vždycky, nicméně v minulosti bylo těch dní pouze několik, zatímco v současné době jich jsou desítky, což má negativní vliv na celou řadu věcí. Lidé jsou v horku sotva jen polo funkční, co se negativně projevuje nejen v práci, ale také na domácí pohodě. Proto to chce se neustále ochlazovat. Toho lze docílit třeba pořízením si klimatizaci či vlastní vodní plochy.
Druhý nápad může v konečném důsledku vyjít mnohem levněji, jelikož hlavně nadzemní bazény je dnes možné sehnat velice levně. Samozřejmě nejde o nic extra, avšak svůj účel i tyto vodní plochy splní do puntíku. Důležité je však nezapomenout na jeden důležitý detail – na vodu, respektive na udržování její čistoty.
Vhodné přípravky
Asi tím nejtradičnějším chemickým prostředkem pro udržování čisté vody je u nás chlór. Lákavá je na něm nejen přijatelná cena, ale také efektivita. Ta je skutečně na velmi dobré úrovni a často stačí jen malé množství chlóru pro vyčištění celého bazénu. Negativem přípravků s tímto prvkem je zápach, potažmo dráždění pokožky. I z toho důvodu se stále více dostává do popředí konkurence v podobě aktivního kyslíku. Ten funguje obdobně dobře, jen postrádá negativní vlastnosti chlóru. Na druhou stranu stojí o něco více. Velmi dobře je přijímána i mořská sůl do bazénu Chlorito. Ta však ke správnému fungování potřebuje solonizační jednotku.
Pomocná plachta
Není potřeba spoléhat se pouze na výše zmíněné preparáty. Velkým pomocníkem v boji s nečistotami mohou být i bazénové plachty. Jsou levné a dokáží velice dobře zabránit jakémukoliv znečištění dosáhnout hladiny. Výhodné navíc je, že některé plachty mohou také ohřívat vodu. Tyto solární verze však celkem logicky stojí více než klasika.
- Propagace zdravého životního stylu na Internetu
- Krásné oznámení